Operační program Doprava

Operační program Doprava » Výstava Najdi projekt OPD odstartovala ve vestibulu Hlavního nádraží v Praze

Výstava Najdi projekt OPD odstartovala ve vestibulu Hlavního nádraží v Praze

Hlavní nádraží v Praze ožilo devatenácti fotografiemi znázorňujícími dopravu v České republice. Výstava na velkoformátových panelech představuje nejúspěšnější snímky z fotografické soutěže Najdi projekt OPD, do které se zapojili amatérští fotografové z celé republiky.

Vernisáž k výstavě Najdi projekt OPD proběhla ve velmi přátelském duchu. Celá akce byla věnována především představení projektů financovaných z Operačního programu Doprava a poděkování nejúspěšnějším fotografům, kteří se do soutěže zapojili. V úvodní řeči přiblížil 1. náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček Operační program Doprava, který představuje nejvýznamnější zdroj prostředků pro financování dopravní infrastruktury v České republice s podporou EU. Zároveň ho potěšil velký zájem amatérských fotografů o tyto projekty. „Soutěž přilákala mnoho mladých a nadaných fotografů a my jsme rádi, že mají o dopravu zájem. Proto jsme se rozhodli, že soutěž bude pokračovat i v příštím roce,“ řekl Ing. Tomáš Čoček, Ph.D. „I když si většina lidí myslí, že výstavba či rekonstrukce silnic a železnic je něco zcela samozřejmého a všedního, tak se jedná o složitý a zdlouhavý proces, který už nikdo nevidí. Nicméně pomocí prostředků z EU se snažíme dopravní infrastrukturu zlepšovat,“ uzavírá.

O důležitosti dopravní infrastruktury promluvila i Olga Menzelová, která zároveň pogratulovala úspěšným fotografům. „Doprava se týká denně každého z nás a je to téma, o kterém často diskutujeme, a to ať už pozitivně, nebo negativně. Pravdou ale je, že v České republice je infastruktura na vysoké úrovni. To nám často dojde až po návštěvě jiných zemí, kde tomu tak není,“ říká producentka Olga Menzelová.

Výstavu s názvem „Najdi projekt OPD“ bude možné navštívit v období 4.–17. prosince 2018 ve vestibulu Hlavního nádraží v Praze.

Výstavu pořádá Řídicí orgán Operačního programu Doprava, který je nejvýznamnějším zdrojem prostředků pro financování dopravní infrastruktury v České republice s celkovou alokací přibližně 4,56 mld. EUR (přibližně 123 mld. Kč).

Fotografie z vernisáže fotosoutěže Najdi projekt OPD