Operační program Doprava

Operační program Doprava » Povedený Den Evropy 2017

Povedený Den Evropy 2017

Tak jako v minulých letech i letos jsme společně s Vámi oslavili na Střeleckém ostrově Den Evropy. Tradiční open air festival se letos konal ve čtvrtek 4.5.2017 a opět přilákal velké množství návštěvníků. Oficiálním termínem oslav Dne Evropy je 9. květen, kdy oslavujeme mír a jednotu v Evropě. Toto datum je připomenutím historicky významné „Schumannovy deklarace“, která započala novou formu spolupráce v Evropě již v roce 1950.

Návštěvníci se mohli zastavit u infostánků členských zemí EU a dalších partnerů, kde se dozvěděli řadu zajímavých informací, byly pro ně připraveny kvízy, soutěže o drobné ceny, akce pro děti a opět i oblíbené hudební vystoupení. Hlavními účastníky letos byli například Debbi nebo Eddie Stoilow. V rámci akce proběhla i debata Café Evropa, tentokráte s Janem Révaiem, Veronikou Tomanovou či Lukášem Matějíčkem. Zástupci Ministerstva dopravy jakožto Řídicího orgánu Operačního programu Doprava 2014-2020 se rovněž aktivně zapojili do průběhu celé akce a příchozím poskytovali informace ve společném stanu Ministerstva pro místní rozvoj.

Návštěvníci se zajímali zejména o novinky v rámci aktuálního Operačního programu Doprava 2014-2020 a o možnosti čerpání prostředků z evropských fondů na konkrétní zamýšlené projekty (zejména v oblasti podpory alternativních paliv). Dotazy se týkaly i konkrétních projektů, například modernizace dálnice D1 či výstavby silničního okruhu kolem Prahy. Pro příchozí bylo připraveno množství informačních materiálů, například speciální brožury týkající se plánovaných železničních a silničních projektů a podpory z Operačního programu Doprava 2014-2020. K dispozici byl i speciální leták věnující se podpořeným a plánovaným projektům v rámci hlavního města Prahy. Připraven byl i krátký dotazník, za jehož vyplnění mohli návštěvníci získat drobné odměny určené i ke zvýšení bezpečnosti v dopravním provozu.

Všem návštěvníkům děkujeme za jejich zájem a těšíme se na osobní setkání na dalších akcích – nejpozději v září na největším festivalu volného času Ladronkafest.

Sledujte náš web, kde naleznete aktuální informace.