Operační program Doprava

Operační program Doprava » Hravě nejen o dopravě

Hravě nejen o dopravě

Tak jako každý rok se i letos nezadržitelně blíží prázdniny. Všechny děti se už jistě těší, že si na chvilku odpočinou od školy a o prázdninách získají spoustu skvělých zážitků a možná i nových kamarádů. Než však vykročí do prvního prázdninového dne, připravili jsme si pro děti ze školní družiny v Berouně-Závodí zajímavý a hlavně poučný program. Celá naše přednáška se nesla v duchu hesla „Hravě nejen o dopravě“.

Po obědě jsme dorazili do školní družiny, kde na nás již čekali naši posluchači. Možná čekali jen běžnou besedu, na které se budou nudit a možná se také vůbec na horké odpoledne přímo pod střechou školy vůbec netěšili. Na konci to však vypadalo úplně jinak. Děti co měly přejít na kroužky, na ně málem zapomněly a děti pro které si přišly rodiče, je pak přemlouvaly, aby s námi mohly zůstat až do konce. Celá akce se povedla a děti perfektně spolupracovaly.

A jak vše probíhalo? Nejprve jsme naše malé posluchače z třetích až pátých tříd základní školy rozdělili do stejně velkých skupinek a společně jsme si povyprávěli zajímavosti o vybraných členských státech Evropské unie. Děti si následně vybraly zemi, kterou budou zastupovat, a pak už začala samotná beseda, která měla nenásilnou formou děti seznámit nejen s dopravou jako takovou, ale i se základními údaji o Evropské unii. Dozvěděly se tak zajímavosti například o vlajce, hymně (děti si ji mohly i poslechnout), Evropském parlamentu, jednotné měně ale i něco o historii samotné Evropské unie a Evropského společenství. A jelikož jsme byli na půdě školy, bylo nutné ověřit, zdali si děti informace alespoň trochu pamatují. Společnými silami jednotlivé týmy odpověděly na všechny položené otázky správně. Pak jsme si společně vyzkoušeli, jak se peníze dostávají do společné pokladny a rovněž jak noví členové z této pokladny čerpají peníze na svůj rozvoj.

Závěrem nám děti složily hezké básničky, ve kterých se vyskytovala slova spojená s dopravou a Evropskou unií a předaly nám hezké obrázky s dopravní tématikou, které pro nás namalovaly. I my jsme měli připravené malé poděkování v podobě drobných předmětů zejména s dopravně bezpečnostní tématikou (reflexní prvky apod.).

Celé odpoledne jsme si společně užili a budeme se těšit na další setkání s malými posluchači, třeba hned v září, kdy proběhne největší festival volného času ve střední Evropě – Ladronkafest. Pokud se budete chtít o akci dozvědět více informací, určitě sledujte naše stránky, kde se brzy dozvíte podrobnosti.

Obrázky od dětí