Operační program Doprava

Operační program Doprava » Tramvajová smyčka Zahradní Město začala sloužit veřejnosti

Tramvajová smyčka Zahradní Město začala sloužit veřejnosti

Dopravní podnik hl. m. Prahy včera uvedl do provozu novou tramvajovou smyčku Zahradní Město, jejíž výstavba byla spolufinancována prostřednictvím OPD z Fondu soudržnosti.

Nový přestupní dopravní uzel v Praze na Zahradním Městě má od včerejšího dne otevřenu jednu z důležitých částí: tramvajovou smyčku. Kompletně celý terminál bude otevřen 24. září, kdy zde začnou zastavovat i vlaky. Smyčku, která se na Zahradní Město vrátila po 34 letech, včera slavnostně otevřel Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP). Ve smyčce Zahradní Město bude nově končit noční linka č. 99 a DPP sem prodlouží spoje na lince č. 22, které původně končily na obratišti Radošovická. První pravidelný spoj, který zavítal do tramvajové smyčka Zahradní Město, byl v noci z 15. na 16. září 2021 na lince č. 99.

Stavba tramvajové smyčky Zahradní Město trvala necelých 5 měsíců. Předpokládané náklady na výstavbu smyčky činí 98 milionů Kč, přičemž 85 % uznatelných nákladů pokryje dotace Evropské unie z Operačního programu Doprava, a to konkrétně z Fondu soudržnosti.

Dvoukolejná tramvajová smyčka Zahradní Město byla vybudována pod Jižní spojkou na místě bývalého nevyužívaného prostoru. Smyčka je se stávající tramvajovou tratí ve Švehlově ulici spojena krátkou dvoukolejnou odbočkou. Samotná smyčka Zahradní Město nebude mít žádnou zastávku. Nástupní i výstupní zastávkou pro ni bude stávající zastávka Zahradní Město ve Švehlově ulici.


Tramvajová smyčka Zahradní Město - slavnostní otevření