Operační program Doprava

Operační program Doprava » Po přeložce Stráž nad Nežárkou – Lásenice se už jezdí

Po přeložce Stráž nad Nežárkou – Lásenice se už jezdí

Přeložka Stráž nad Nežárkou
Od úterý 27. června 2023 začali řidiči využívat přeložku silnice I/34 Stráž nad Nežárkou – Lásenice v jižních Čechách. Nový úsek přeložky dlouhý 2647 metrů byl podpořen z Operačního programu Doprava, a to konkrétně prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj částkou přes 269 miliónů korun. Řidičům přináší vyšší bezpečnost a plynulost dopravy a obyvatelům Dolní Lhoty zase úlevu od tranzitní dopravy, která je odvedena mimo obytnou zástavbu. Jedná se o dvoupruhovou komunikaci se dvěma křižovatkami, mezi které je přidán jeden jízdní pruh pro předjíždění ve směru na Jindřichův Hradec.

„Otevíraný obchvat Dolní Lhoty je důležitou stavbou pro celý jihočeský region a dalším opatřením ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy na vytížené silnici I/34. Jsem rád, že se tato stavba obešla bez výrazných komplikací a podařilo se ji zprovoznit pro řidiče o dva měsíce dříve, než bylo původně plánováno. Před dopravně rušným začátkem prázdnin je to dobrá zpráva pro řidiče i místní občany,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

Komunikace I/34, je důležitý silniční tah, který vede ve směru České Budějovice – Třeboň – Jindřichův Hradec – Pelhřimov – Humpolec, kde kříží dálnici D1 a pokračuje dále na Svitavy. Je po něm současně vedena mezinárodní silnice E49, která z Třeboně odbočuje k hraničnímu přechodu Halámky a E551 směřující do Humpolce.
Přeložka Stráž nad NežárkouPřeložka Stráž nad Nežárkou