Operační program Doprava

Operační program Doprava » Oslavte společně s námi Den Evropy na Střeleckém ostrově

Oslavte společně s námi Den Evropy na Střeleckém ostrově

Pojďte s námi oslavit Den Evropy! Čeká na Vás Open-air program s koncerty, zábavou a soutěžemi. Letošní oslavy odstartují na pražském Střeleckém ostrově ve čtvrtek 9. května v 13:00. Celý den až do 22.00 se můžete těšit na bohatý program, soutěže, workshopy pro děti i dospělé, zajímavé hosty a koncertní vystoupení.

Na letošním ročníku s názvem Koncert pro Evropu na Vás čekají infostánky členských zemí EU a dalších partnerů, kvízy, soutěže o bezva ceny a hudební vystoupení. Hlavními účastníky jsou Milan Svoboda & Pražský Big Band + hosté, například Ondřej Brzobohatý, Matěj Ruppert nebo Žofie Dařbujánová a řada dalších. Opět proběhne debata Café Evropa se zajímavými hosty.

Akce se zúčastní i zástupci Ministerstva dopravy, jakožto Řídicího orgánu Operačního programu Doprava, kteří budou ve společném stanu s Ministerstvem pro místní rozvoj poskytovat aktuální informace týkající implementace tohoto programu a budou zodpovídat případné dotazy ze strany široké veřejnosti. Pro návštěvníky budou připravené kvízy s evropskou tématikou, za jejichž správné vyplnění mohou získat zajímavé ceny. K dispozici budou i informační materiály, např. brožury a letáky, ve kterých bude možné zjistit více podrobností, a to ať už o aktuálním operačním programu, nebo o Operačním programu Doprava 2007–2013, který byl už úspěšně ukončen a v rámci jehož implementace došlo k výstavbě klíčových dopravních staveb.

Přijďte za námi ve čtvrtek 9. května 2019 na Střelecký ostrov a dozvíte se řadu zajímavých informací. Budeme se na Vás těšit! Vstup na Den Evropy je zdarma.

Proč se slaví Den Evropy? Na Den Evropy, který se koná každý rok 9. května, oslavujeme mír a jednotu v Evropě. V tento významný den si připomínáme přijetí historicky významné Schumanovy deklarace. Tehdejší francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman během svého projevu v Paříži v roce 1950 představil svou myšlenku mírové spolupráce v Evropě, která měla vyloučit válečné konflikty mezi evropskými národy. Schumanův návrh se považuje za počátek společenství, které dnes nazýváme Evropskou unií.