Operační program Doprava

Operační program Doprava » Oslavte s námi na Dni Evropy osmnáct let Česka v EU

Oslavte s námi na Dni Evropy osmnáct let Česka v EU

Pojďte s námi oslavit Den Evropy! Čeká na Vás již tradiční Open-air program s koncerty, zábavou a soutěžemi. Letošní oslavy odstartují na pražském Střeleckém ostrově v pondělí 9. května 2022 od 13:00 do 22:00. Celý den se můžete těšit na bohatý program, soutěže, workshopy pro děti i dospělé, zajímavé hosty a koncertní vystoupení.

Proč se slaví Den Evropy? V tento významný den si připomínáme přijetí historicky významné „Schumanovy deklarace“. Tehdejší francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman během svého projevu v Paříži v roce 1950 představil svou myšlenku mírové spolupráce v Evropě, která měla vyloučit válečné konflikty mezi evropskými národy. Schumanův návrh se považuje za počátek společenství, které dnes nazýváme Evropskou unií.

Letošní akce je ve znamení 18 let od vstupu České republiky do Evropské unie. Těšit se můžete na vystoupení umělců, besedy a workshopy na aktuální téma. Program bude letos zaměřen na benefiční pomoc Ukrajině.

Akce se zúčastní i zástupci Ministerstva dopravy, jakožto Řídicího orgánu Operačního programu Doprava, kteří budou ve společném stanu s Ministerstvem pro místní rozvoj poskytovat aktuální informace týkající se OP Doprava a budou zodpovídat případné dotazy ze strany široké veřejnosti. Pro návštěvníky budou připravené kvízy s evropskou tématikou, za jejichž správné vyplnění mohou účastníci získat zajímavé ceny. K dispozici budou i informační materiály, např. brožury a letáky.

Přijďte za námi ve středu 9. května 2022 na Střelecký ostrov a dozvíte se řadu zajímavých informací.

Těšíme se na osobní setkání s Vámi! Vstup na Den Evropy je zdarma.