Operační program Doprava

Operační program Doprava » Obchvat Panenského Týnce zvyšuje bezpečnost dopravy

Obchvat Panenského Týnce zvyšuje bezpečnost dopravy

Od čtvrtka 16. prosince mohou řidiči využívat rozšířený obchvat u Panenského Týnce na dálnici D7. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes otevřelo úsek dlouhý 3,5 kilometru, který je zkapacitněním bývalé dvoupruhové silnice I/7 na čtyřpruhovou dálnici D7. Práce na úseku trvaly 27 měsíců.

„Práce vyšly na necelých 700 milionů, nabídková cena byla 680 milionů korun bez DPH, došlo k mírnému navýšení," řekl ředitel ŘSD Radek Mátl. Silnice se rozšířila z dvoupruhové na čtyřpruhovou ze směru z Prahy na Chomutov, předtím stavba nesplňovala plynulost ani bezpečnost provozu. Na rozšíření úseku pracovaly Vodohospodářské stavby, Doprastav a Doprastav CZ. Akce byla spolufinancována více než půl miliardou korun (přesně 585 908 520,41 Kč) z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Operačního programu Doprava.

Dokončení úseku požadovali opakovaně starostové obcí ležících podél trasy silnice s mnoha tragickými nehodami. Podle ředitele ŘSD silnice I/7 v celém úseku mezi Slaným a Postoloprty kapacitně nedostačuje zejména kvůli vysokému nárůstu kamionové dopravy. Proto se v budoucnu kompletně přestaví v dálnici. „U Loun již výstavba probíhá a hned začátkem příštího roku chceme začít stavět dálnici D7 i na obchvatu Chlumčan. V roce 2023 pak máme v plánu zahájit další tři úseky mezi Slaným a Panenským Týncem,“ uvedl Mátl.


Obchvat D7 Panenský Týnec