Operační program Doprava

Operační program Doprava » OP Doprava přinese obyvatelům Holyně komfortní spojení s centrem města

OP Doprava přinese obyvatelům Holyně komfortní spojení s centrem města

Hlavní město Praha dostane novou tramvajovou trať. V pátek 11. června proběhlo u smyčky Sídliště Barrandov zahájení významného městského projektu podpořeného z OP Doprava, a to Prodloužení stávající tramvajové trati z obratiště Barrandov až na Slivenec. Tímto projektem se začal stavět kilometr dlouhý úsek do Holyně. Jedná se o 1. etapu nové tratě Sídliště Barrandov – Holyně – Slivenec. Její výstavba potrvá deset měsíců a budou na ní dvě zastávky: Kaskády a Holyně. Novou trať postaví společnost STRABAG Rail. Předpokládané celkové náklady výstavby činí 169 milionů Kč, 85 % uznatelných nákladů pokryje dotace Evropské unie z Operačního programu Doprava, a to konkrétně z Fondu soudržnosti. Cestující by se po nové trati mohli poprvé svézt na konci dubna 2022.

Nová trať povede ze smyčky Sídliště Barrandov podél Werichovy ulice ke křižovatce ulic Miloše Havla a Baarové, kde se stočí jihozápadním směrem do plánované ulice Nataši Gollové k budoucímu náměstí Olgy Scheinpflugové. Zde DPP vybuduje první dvojici zastávek s názvem Kaskády. Odtud pak tramvajová trať povede směrem k ulici U Náhonu v městské části Holyně, kde bude vybudována druhá dvojice zastávek s názvem Holyně a úvrať pro změnu směru jízdy. Tramvajová smyčka ve Slivenci vznikne až v rámci stavby 2. etapy Holyně – Slivenec.

„Praha zažívá tramvajový boom. Minulý pátek jsme otevřeli tramvajový úsek mezi Pražského povstání a stanicí metra Pankrác. Dnes jsme začali stavět další úplně novou tramvajovou trať, tentokrát už v místě, kde koleje doposud nikdy nevedly. To se v Praze stalo naposled před dvaceti lety,“ řekl při slavnostním zahájení stavby Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP.

Fotografie ze slavnostního zahájení stavby si můžete prohlédnout zde.
Barrandov_Slivenec


Foto: Petr Hejna, DPP