Operační program Doprava

Operační program Doprava » Dny Evropy opět s účastí OPD

Dny Evropy opět s účastí OPD

Den Evropy 2023
V prvním květnovém týdnu jsme se už tradičně zúčastnili Dnů Evropy na pražském Střeleckém ostrově. Společně s návštěvníky jsme si v pátek 5. května nejen dosyta užili festivalovou atmosféru United Islands of Prague – a slovy eurokomisařky Věry Jourové „měli příležitost ochutnat Evropu“–, ale také přispěli něčím malým na společný „evropský stůl“, a to informacemi o projektech Operačního programu Doprava, které byly v České republice podpořeny z evropských strukturálních fondů. Letos jsme nově přidali i informace o Programu Doprava 2021–2027, který byl Evropskou komisí oficiálně schválen 8. července 2022.

Zájem o akci byl tradičně vysoký a skvělá byla jak organizace akce, tak i počasí, které se letos opravdu vyvedlo. Informační stánek jsme, jak se už stalo dobrým zvykem, sdíleli s kolegy z ostatních operačních programů.

Těšíme se zase za rok na viděnou na dalším ročníku Dnů Evropy.


Proč se slaví Den Evropy?

V tento významný den si připomínáme přijetí historicky významné „Schumanovy deklarace“. Tehdejší francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman během svého projevu v Paříži v roce 1950 představil svou myšlenku mírové spolupráce v Evropě, která měla vyloučit válečné konflikty mezi evropskými národy. Schumanův návrh se považuje za počátek společenství, které dnes nazýváme Evropskou unií.

Den Evropy 2023Den Evropy 2023